Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

Wykaz nr 24/16

Wykaz nr 25/16

Stanowisko ORA w Warszawie w przedmiocie przesłuchiwania obrońcy w charakterze świadka

17 sierpnia br. Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie podjęła stanowisko w przedmiocie przesłuchiwania obrońcy w charakterze świadka. Poniżej treść tego stanowiska.

V Rajd Nordic Walking 2016

Już po raz czwarty Szczecińska Izba Adwokacka przy wsparciu Komisji Integracji Środowiskowej, Sportu, Turystyki i Wypoczynku Naczelnej Rady Adwokackiej organizuje Rajd Nordic Walking. Impreza odbędzie się w dniach 24 - 26.09 2015 r. tradycyjnie w Kołobrzegu, gdzie gościć nas będzie hotel 5* Aquarius.

Konkurs na stanowisko Kierownika Szkolenia Aplikantów

W wykonaniu zadania samorządu zawodowego Adwokatury: kształcenia aplikantów adwokackich i przygotowania ich do wykonywania zawodu adwokata i samodzielnego świadczenia pomocy prawnej - w myśl art. 3 pkt 1 ust. 4 ustawy Prawo o Adwokaturze (Dz. U. 1982 nr 16 poz. 124 z dalszymi zmianami) oraz Regulaminu odbywania aplikacji adwokackiej (Obwieszczenie Prezydium NRA z dnia 16 grudnia 2014 r.), Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie zaprasza adwokatów Izby Warszawskiej do udziału w Konkursie na stanowisko Kierownika Szkolenia Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie.

Propozycje obszarów współpracy ORA w Warszawie z NGO, RPO i nie tylko - czekamy na Twoje

Jako adwokaci w swojej codziennej praktyce zawodowej, niezależnie od tego, w jakich obszarach ją wykonujemy, jakie dziedziny prawa preferujemy lub w jakich się specjalizujemy, spotykamy się z problemami dotyczącymi praw człowieka. Często nie mamy jednak możliwości przełożenia naszych doświadczeń i spostrzeżeń na rozwiązania natury systemowej. Powinniśmy podjąć próbę zidentyfikowania obszarów, w których moglibyśmy wspólnie podejmować działania.

XVII TOGAGOLF 2016 w dniach 3-4 września 2016

Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie i Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych TOMASZKOWO zapraszają na XVII TOGAGOLF 2016 w dniach 3-4 września 2016 r. na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach k/Olsztyna. Dla grających w golfa, to kolejna okazja, by wygrać w turnieju rozgrywanym nieprzerwanie od 2000 roku, a dla osób, które się golfem nie zetknęły, to okazja, by poznać zasady i spróbować swych sił w „Akademii Golfa”.

Debata "Trybunał Konstytucyjny jako współtwórca polskiej kultury prawnej"

Kierownik Katedry Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego Profesor Piotr Tuleja ma zaszczyt zaprosić na debatę pt. "Trybunał Konstytucyjny jako współtwórca polskiej kultury prawnej". Debata odbędzie się w poniedziałek, 12 września 2016 r., godz. 11.15 (Kraków, ul. Krupnicza 33a, Aula w nowym budynku WPiA UJ).