Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie

Promocja książki adw. Jacka Dubois w Klubie Adwokata

Mordowanie na Ekranie okladkaKomisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie serdecznie zaprasza na wieczór autorski, Mecenasa Jacka Dubois, autora książki "Mordowanie na Ekranie" wydanej we wrześniu przez wydawnictwo C.H. Beck.
 
“Mordowanie na Ekranie” to książka dla dorosłych w której autor analizując najsłynniejsze filmowe dramaty sądowe stara się zarazić czytelników swoją pasją do prawa karnego. Więcej o samej publikacji na stronie: https://www.ksiegarnia.beck.pl/inne-inne/id15540,Mordowanie-na-ekranie.html
 
W swoim dorobku literackim adw. Jacek Dubois ma już dwa zbiory felietonów, a także osiem bestsellerowych książek dla dzieci, w tym cykl powieści detektywistyczno-przygodowych. Pisanie książek jest jego wyjątkowym hobby, którym zajmuje się po godzinach spędzonych na sali sądowej.
 
Wydarzenie odbędzie się w dniu 27 października 2016 roku (czwartek) o godzinie 18:30 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, Aleje Ujazdowskie 49 w sali H. Krajewskiego, a wraz z autorem poprowadzą je Tomasz Konecki - reżyser filmów “Testosteron” i “ Leidis” oraz Michał Komar - dziennikarz, pisarz, autor wywiadów rzeka m.in. z Władysławem Bartoszewskim, Stefanem Mellerem, adw. Maciejem Dubois oraz adw. Krzysztofem Piesiewiczem.

Przed rozpoczęciem wieczoru autorskiego będzie prowadzona sprzedaż książki przez wydawnictwo C.H. Beck.  Promocyjna cena książki wynosi 29 złotych.

Po spotkaniu zapraszamy na mały poczęstunek i kieliszek wina, w trakcie którego autor książki będzie podpisywał wszystkie egzemplarze.  Mamy nadzieję, że będzie to okazja do ciekawego spotkania towarzyskiego w gronie warszawskiej Palestry.

Rusza projekt „Adwokat przydaje się w życiu/Warszawa” - obowiązkowe szkolenie dla prowadzących. Punkty szkoleniowe dla adwokatów

W sobotę 29 października w godz. 11:00 - 15:00 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, w sali im. H. Krajewskiego odbędzie się obowiązkowe szkolenie dla wszystkich adwokatów i aplikantów adwokackich, chcących prowadzić zajęcia w ramach projektu „Adwokat przydaje się w życiu/Warszawa”. Szkolenie poprowadzą dyrektorzy warszawskich szkół ponadgimnazjalnych: Mirosław Wieteska oraz Beata Kojło – Boratyńska. Udział w szkoleniu jest warunkiem dopuszczenia do prowadzenia zajęć w szkołach.

więcej

Komunikat w sprawie nowych legitymacji dla adwokatów i prawników zagranicznych z UE

Listy adwokatów, których legitymacje wpłynęły do biura ORA:

więcej

"KOR był w dużej mierze dziełem prawników” – prof. Skórzyński. Konferencja z okazji 40-lecia KOR

View the embedded image gallery online at:
http://ora-warszawa.com.pl/pl/?p=1#sigFreeIda2c7b195e5

23 września 2016 r. przypadała czterdziesta rocznica powstania Komitetu Obrony Robotników - organizacji stawiającej sobie za cel obronę praw człowieka. Współzałożycielami i działaczami KOR byli również adwokaci. W związku z tym Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie i Stowarzyszenie im. Profesora Zbigniewa Hołdy we współpracy z Komitetem Honorowym organizacji obchodów 40 - lecia KOR zorganizowała w siedzibie ORA w Warszawie 11 października br. konferencję pt. "Początki walki o prawa człowieka - konferencja z okazji 40 rocznicy powstania KOR".

więcej

Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

 

Wykaz kandydatów do wpisu na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie

Wykaz nr 28/16

Wykaz nr 29/16

Uchwała w sprawie Nadzwyczajnego Zgromadzenia Izby wraz z proponowanym porządkiem obrad

Informujemy, iż Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie podjęła dzisiaj następującą uchwałę w sprawie zwołania Nadzwyczajnego Zgromadzenia Izby oraz zaproponowała następujący porządek obrad Zgromadzenia.

więcej