Wszystkie Wydarzenia

Konferencja: Transformacja energetyczna w Polsce – aspekty prawne i kierunki rozwoju

12 września 2024/09:00 - 16:00

Sekcja Prawa Energetycznego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie serdecznie zaprasza na konferencję pt. Transformacja energetyczna w Polsce – aspekty prawne i kierunki rozwoju.

Konferencja skierowana jest do osób zainteresowanych tematyką dotyczącą aspektów prawnych oraz kierunków rozwoju transformacji energetycznej w Polsce. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele organów państwowych, a także reprezentanci środowiska akademickiego, adwokaci i radcowie prawni, eksperci z branży energetycznej oraz członkowie największych krajowych stowarzyszeń zajmujących się energetyką, odnawialnymi źródłami energii lub transformacją energetyczną. Konferencja będzie podzielona na trzy merytoryczne panele, tj. 1) Bezpieczeństwo energetyczne, 2) Odnawialne źródła energii – aspekty regulacyjne, 3) Transformacja energetyczna – kierunki rozwoju.

Celem wydarzenia jest umożliwienie zapoznania się z wystąpieniami wybitnych przedstawicieli doktryny prawa energetycznego, przedstawicieli organów państwowych oraz praktyków, a także przeprowadzenie pogłębionej dyskusji na niezwykle aktualny temat związany z zagadnieniami dotyczącymi aspektów prawnych i kierunków rozwoju transformacji energetycznej w Polsce.

Konferencja jest objęta Patronatem Honorowym Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Patronat nad wydarzeniem objęty również Stowarzyszenie Prawników Prawa Energetycznego, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie, Konfederacja Lewiatan oraz Stowarzyszenie „Z energią o prawie”.

Data: 12 września 2024 r. (czwartek) w godz. 9.00 – 16.00

Miejsce: Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, sala im. H. Krajewskiego, na 2 p.

Plan konferencji:

I. Bezpieczeństwo energetyczne, w którym wystąpią: 1) Monika Gawlik, Dyrektor Departamentu Spółek Paliwowo-Energetycznych, Ministerstwo Aktywów Państwowych, 2) r. pr. dr Zdzisław Muras, Dyrektor Departamentu Prawnego i Rozstrzygania Sporów, Urząd Regulacji Energetyki, 3) r. pr. dr hab. Filip Elżanowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Prawników Prawa Energetycznego, 4) r. pr. Krzysztof Wiśniewski, Kierownik Wydziału Regulacji, Polskie Sieci Elektroenergetyczne – panel moderować będzie adw. dr Justyna Węglińska.

II. Odnawialne źródła energii – aspekty regulacyjne, w którym wystąpią: 1) r. pr. Radosław Walaszczyk, Dyrektor Departamentu Źródeł Odnawialnych, Urząd Regulacji Energetyki, 2) r. pr. dr hab. Michał Domagała, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, 3) dr Marcin Kraśniewski, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, 4) Paulina Grądzik, Ekspertka ds. legislacji i energetyki, Konfederacja Lewiatan – panel moderować będzie adw. dr Kamil Szmid.

III. Transformacja energetyczna – kierunki rozwoju, w którym wystąpią: 1) Halina Bownik-Trymucha, Zastępca Dyrektora ds. Regulacji, Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie, 2) r. pr. Maciej Wesołowski, Członek Zarządu Stowarzyszenia Prawników Prawa Energetycznego, 3) Janusz Gajowiecki, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, 4) Aleksander Tretyn, Prezes Zarządu stowarzyszenia „Z energią o prawie” – panel moderować będzie adw. Donata Wesołowska.

Serdecznie zapraszamy!

adw. dr Justyna Węglińska – Przewodnicząca Sekcji Prawa Energetycznego