Zwiedzanie dworu w Gałkach – zaproszenie dla członków izby od Państwa Gujskich

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak, Komisja Historii i Tradycji Adwokatury Warszawskiej przy ORA w Warszawie oraz adw. Waldemar Gujski wraz z Małżonką r. pr. Małgorzatą Stańską-Gujską zapraszają w dniu 29 czerwca br. (sobota) Koleżanki i Kolegów – Członków Izby Adwokackiej w Warszawie – do odwiedzenia dworu w Gałkach w ziemi liwskiej powiatu węgrowskiego, będącego własnością Państwa Gujskich. Początek spotkania planowany jest na godz. 11.00, zaś jego koniec na godz.17.00.

Spotkanie będzie okazją do zwiedzania tej starej szlacheckiej siedziby podniesionej z ruin przez Państwa Gujskich, w tym obejrzenia nie tylko samego budynku dworskiego, ale także m.in. parku, wozowni, stajni. Państwo Gujscy przedstawią Zwiedzającym historyczne dworskie wyposażenie z okresu Pierwszej Rzeczypospolitej oraz z okresu zaborów. Spotkanie będzie też sposobnością do dyskusji na temat kulturotwórczej roli Polskiej Adwokatury.

Dzięki uprzejmości Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz Państwa Gujskich Goście spożyją w dworskim parku wspólny posiłek, który będzie okazją do środowiskowej integracji oraz rozpoczęcia sezonu letniego w atmosferze relaksu na łonie natury.

Wydarzenie jest dla Zwiedzających bezpłatne. W związku z pojemnością nieruchomości konieczne jest ustanowienie limitu uczestników wydarzenia na 30 osób i przeprowadzenie zapisów.

W celu wzięcia udziału w wydarzeniu prosimy o wysłanie e-maila na adres internetowy: barbara.smoderek@ora-warszawa.com.pl najpóźniej do dnia 17 czerwca br. Pierwsze 30 osób otrzyma potwierdzenia uczestnictwa drogą zwrotnego e-maila do dnia 19 czerwca br.

Dojazd Uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie. Poniżej wskazujemy dokładny adres oraz informacje o lokalizacji dworku i sposobie dotarcia do niego.

Gałki 18, Gmina Grębków, 14 km za Kałuszynem, zakręt w lewo do Jagodnego, dwór znajduje się po ok. 4 km po lewej stronie.