Zgłaszanie problemów z funkcjonowaniem urzędów pocztowych

W związku z licznymi pytaniami, jakie wpłynęły do Komisji do spraw wsparcia w wykonywaniu zawodu przy ORA w Warszawie,  dotyczącymi skrócenia godzin otwarcia placówki pocztowej przy ul. Targowej 73, Dziekan ORA w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak zwrócił się do Prezesa Zarządu Poczty Polskiej S.A. z interwencją w tej sprawie. Pismem z dnia 13 maja br. Poczta Polska odpowiedziała na ww. interwencję.

W przesłanym piśmie wskazano, iż zmiana godzin pracy tej placówki pocztowej została wprowadzona na stałe, a decyzja o zmianie została podjęta w oparciu o aktualne uwarunkowania biznesowe i organizacyjne z uwzględnieniem obecnego zapotrzebowania na świadczone usługi w tej lokalizacji. Podkreślono jednocześnie, iż decyzja o skróceniu czasu pracy, poprzedzona została szczegółową analizą popytową, podyktowana jest znikomą liczbą klientów zainteresowanych realizacją usług pocztowych w przedziale godzinowym: 22:00-7:00, a tym samym optymalizacją wyników finansowych Spółki.

Pełna treść pisma

Odpowiedź ta jest dalece niezadowalająca i w najbliższych dniach Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie planuje powzięcie kolejnych kroków.

Dodatkowo, celem jak najszerszego podejścia do problemu, zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie informacji o innych problemach w funkcjonowaniu placówek pocztowych na terenie naszej Izby. Uprzejmie prosimy o przekazywanie informacji dotyczących ograniczeń lub utrudnień w działaniu Poczty Polskiej (np. ograniczenie czasu pracy, problemy z dostarczaniem korespondencji etc.), ze wskazaniem adresu Urzędu Pocztowego, którego dotyczą problemy, a także krótki opis stanu faktycznego. Będziemy zobowiązani za nadsyłanie zgłoszeń na adres: joanna.tkaczyk@ora-warszawa.com.pl

Korzystając z okazji dziękujemy za zaangażowanie adw. Joanny Tkaczyk-Lipnickiej, Przewodniczącej Komisji ds. Wsparcia w Wykonywaniu Zawodu oraz całej Komisji, która nieprzerwanie monitoruje sprawę i poszukuje rozwiązań gwarantujących realną możliwość nadawania przesyłek sądowych przez pełnomocników profesjonalnych.

adw. Grzegorz Kukowka

rzecznik prasowy ORA w Warszawie