20.08.2024 / Sport

XIX Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie – Mazury 2024

Komitet Organizacyjny oraz Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie wraz z Sailing Event Karol Górski zapraszają na XIX Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie – Mazury 2024.  XIX Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie odbędą się pod patronatem Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

AMP w Żeglarstwie to wyjątkowa impreza, która już od 18 lat integruje wokół żeglarstwa adwokatów i aplikantów adwokackich z całej Polski. Zapewniamy, że spotkają Państwo tu ludzi, którzy lubią dreszcz rywalizacji i smak zwycięstwa.

Dla uczestników zostało przygotowanych moc atrakcji w tym:

• 3 dni niepowtarzalnego mazurskiego klimatu
  • sportowe emocje na wodzie na jachtach Antila 27
  • wyścigi krótko i długodystansowe
  • 2 muzyczne odsłony
  1. ZGŁOSZENIA

W Regatach mogą wziąć udział załogi 4-8 osobowe. Sternik musi być adwokatem lub aplikantem adwokackim.

Zgłoszenia są przyjmowane do 30 sierpnia 2024 roku! Po tym terminie nie przyjmujemy zgłoszeń.

Liczba miejsc jest ograniczona z uwagi na ograniczoną liczbę jachtów – decyduje kolejność zapisów i wpłat. Każdy uczestnik musi zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy: https://rezerwacja.jeziorakyachtclub.pl/?course_id=18

Po otrzymaniu emaila z numerem rezerwacji należy dokonać przelewem opłaty wpisowego.

Po opłaceniu wpisowego przez wszystkich członków załogi sternik rezerwuje jacht (patrz poniżej). Ponadto Sternicy proszeni się o kontakt emaliowy (regatyamp@sailingevent.pl) z organizatorem w celu podania ilości osób w załodze, co ułatwi organizatorowi zidentyfikowanie liczby załóg.

1. WPISOWE

Wpisowe** do regat wynosi

• 900 zł/osoba – ze śniadaniami*
  • 800 zł /osoba – bez śniadań

(**dofinansowanie dla aplikantów izbowy adwokackiej w Warszawie – informacja poniżej).

Cena zawiera: udział w regatach, wyżywienie (*3 x śniadania, 2 lunche, 2 kolacje, 2 x lunch box), nagrody, udział w imprezach towarzyszących, nnw, opłaty portowe

Cena nie zawiera: napoi, dojazdu, noclegu poza jachtem (podstawowe zakwaterowanie jest na jachtach, jest możliwość rezerwacji noclegu w portach – informacja poniżej).

1. CZARTER JACHTÓW

Poza kosztem wpisowego każda załoga musi wyczarterować łódź. Regaty odbywają się na identycznych dla wszystkich załóg jachtach Antila 27.

Cena czarteru wynosi 1450 zł brutto ze sprzątaniem. Paliwo wg. zużycia (przy porcie jest stacja benzynowa wodna Orlenu).

Sternik dokonuje rezerwacji jachtu u armatora (Daria Chęcińska, biuro@rumszewicz.pl tel. 603 536 050).

Jachty czarterujemy na hasło „Adwokackie Mistrzostwa Polski”.

1. NOCLEGI POZA JACHTEM

Dla zainteresowanych istnieje możliwość rezerwacji noclegów w odwiedzanych lokalizacjach. Rezerwacji można dokonać pod wskazanymi poniżej adresami:

Czwartek – Port Stranda https://stranda.pl

Piątek – Hotel Tajty https://hoteltajty.pl

Sobota – Nowy Sztynort https://www.sztynort.pl

1. DOFINANSOWANIE DLA APLIKANTÓW IZBY WARSZAWSKIEJ

Aplikanci adwokaccy Izby Adwokackiej w Warszawie mogą uzyskać od Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie dofinansowanie udziału w Mistrzostwach.

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest zgłoszenie udziału w Mistrzostwach oraz opłacenie wpisowego w wysokości odpowiednio 650 zł (cena ze śniadaniami) albo 550 zł (bez śniadań) tj. specjalnej ceny dla aplikantów pomniejszonej o dofinansowanie w wysokości 250 zł od osoby. Liczba miejsc z dofinansowaniem jest ograniczona i decydować będzie kolejność wpłat.

Wnioski mailowe o dofinansowanie wraz z przedstawieniem dowodu wpłaty należy kierować do Pani Natalii Busk, biuro ORA, email: n.busk@ora-warszawa.com.pl.

Dofinansowanie będzie przyznane wyłącznie aplikantom, którzy nie zalegają ze składkami oraz opłatą za szkolenie.

1. PROGRAM

Czwartek, 12 września

od 15:00 – odbiór jachtów z Port Sailor, Piękna Góra 2A, 11-500 Giżycko

15:00 – 20:00 – transport jachtów we własnym zakresie do Port Stranda

20:00 – nieoficjalne spotkanie przy kawie w Port Stranda | impreza z DJ Stranda BeerParty

Piątek, 13 września

8:00-10:00 – śniadanie w Port Stranda

10:00-10:30 – odprawa sterników

11:00-16:00 – regaty krótkodystansowe na jeziorze Kisajno

17:00 – kolacja w Hotelu Tajty

20:00 – Sailor’s Party w Tawernie Hotelu Tajty | Impreza z DJ

Sobota, 14 września

8:00-10:00 – śniadanie w Hotelu Tajty

10:00-10:30 – odprawa

11:00-16:00 regaty długodystansowe na jeziorze Kisajno-Dargin

17:00 – lunch w Nowy Sztynort

19:30 – ceremonia zakończenia regat

20:30 – kolacja i koncert szantowy OKAW Sztorm

Niedziela, 15 września

8:00-10:00 – śniadanie w Nowy Sztynort

do 12:00 – przepłynięcie do Port Sailor i zdanie jachtów

1. DODATKOWE INFORMACJE

Zapraszamy na stronę regat www.sailingevent.pl/amp/, gdzie znajdą Państwo więcej informacji. Zachęcamy również do polubienia fanpage’a Adwokackich Mistrzostw Polski oraz Adwokackiego Klubu Żeglarskiego, gdzie można znaleźć zdjęcia ze wszystkich poprzednich edycji.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod nr. tel. +48 533 275 024 oraz na adres e-mail regatyamp@sailingevent.pl. Organizator Karol Górski – +48 882 069 309

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Komitet organizacyjny
Adw. Anisa Gnacikowska – Komandor AMP