Wyjazd integracyjno-szkoleniowy Koła Adwokatów Emerytów i Rencistów do Kazimierza Dolnego

W dniach 19 i 20 września 2024 r. adwokaci z Koła Adwokatów Emerytów Rencistów, z organizatorem i pomysłodawcą Przewodniczącym Zarządu Koła adw. Markiem Szelenbergerem, uczestniczyli w zorganizowanej  wycieczce do Kazimierza Dolnego. Wyjazd miał charakter szkoleniowo – integracyjny i odbył się pod hasłem” Kazimierz Dolny od nowa”.

Uczestnicy zamieszkali  w klimatycznej i historycznej willi „Arkadia” w Kazimierzu Dolnym, w wąwozie Czerniawy pod Kwaskową Górą, zbudowanej w 1908 r., Obecnie jest Ośrodkiem Oświatowo – Szkoleniowym o tej samej nazwie i jest miejscem  plenerów malarskich, spotkań ludzi kultury i sztuki, szkoleń oświatowych, a także wypoczynku wspomnianych osób. Uczestnicy tego wyjazdu poza znanymi miejscami historycznymi  zwiedzili  pieszo i mobilnie też te, które są mało znane i nie często odwiedzane. Między innymi  takie jak „Dwór Michalaków”,” Dom Kuncewiczów „w wąwozie Michałowskiego, Cmentarz Stary „ Za Farą” z pięknym widokiem na miasto i dolinę Wisły, klasztor Franciszkanów OFM z Kościołem  Zwiastowania NMP na Wietrznej Górze, Park Miliona Róż i Zabytków Kresowych i zawsze przyciągający turystów punkt widokowy na  wzgórzu „Albrechtówka – Mięćmierz”.

Ponadto uczestnicy spotkali się z Panią Dyrektor Sylwią Sochacką z Ośrodka Oświatowo – Szkoleniowe „Arkadia”, która opowiedziała o obiekcie i jego historii oraz z p. Adamem Michalakiem  jednym z właścicieli „Dworu Michalaków”. W dniu 19 września 2024 r. poza zwiedzaniem i zapoznawaniem się z historią i architekturą Kazimierza Dolnego oraz biografiami jego znamienitych przedstawicielami , uczestnicy wyjazdu na spotkaniu wieczornym,  po przedstawieniu przez Przewodniczącego Zarządu Koła AEi R adw. Marka Szelenbergera problemów organizacyjnych  Koła, planów na przyszłość i zadań  do wykonania w gorącej dyskusji odnieśli się do tych spraw. Ponadto zaproponowali między innymi, aby Zarząd Koła przygotował  zmiany organizacyjne w Zarządzie Koła , zorganizował tzw. „ Zaduszki Adwokackie”  25 października 2024 r. poświęcone Kolegom, którzy zmarli w 2024 r. i  spowodował zorganizowanie  zebrania Koła AEiR w listopadzie br. W związku z tym, że Przewodniczący Koła przedstawił wstępny plan  wyjazdów w 2025 r., dyskutowano również nad tą sprawą.

W wyjeździe uczestniczyły też Panie : Alicja Konopczyńska  i  Barbara Smoderek z Biura Rady Adwokackiej w Warszawie pomagające Przewodniczącemu Zarządu KAEiR we wszystkich sprawach porządkowych, organizacyjnych i księgowych.

Przewodniczący Zarządu
Koła Adwokatów Emerytów i Renistów