27.02.2023 / Wiadomości

Wybrano nowe władze Samorządu Aplikantów Adwokackich naszej izby

W zeszłym tygodniu zakończyły się wybory w Samorządzie Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie. Przewodniczącym samorządu wybrany został apl. adw. Michał Terebecki (starosta III roku), a wiceprzewodniczącymi apl. adw. Rafał Skaradziński (wicestarosta III roku) oraz apl. adw. Ewa Błędniak (starostka II roku). Ponadto w skład Prezydium Samorządu Aplikantów wchodzą w obecnej kadencji: apl. adw. Anna Pietrzyk (wicestarostka II roku), apl. adw. Żaneta Majewska (starostka I roku) oraz apl. adw. Miłosz Kołcz-Otwinowski (wicestarosta I roku).

W imieniu Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz całej Rady składamy nowym władzom i starostom serdeczne gratulacje!

Samorząd Aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie cieszy się dużą autonomią w swoich działaniach oraz jest jednym z najprężniej działających samorządów aplikanckich w Polsce. Inicjuje oraz organizuje bardzo dużo wydarzeń o charakterze nie tylko izbowym, ale także ogólnopolskim, reprezentuje interesy aplikantów i aplikantek adwokackich na forum Izby i ogólnopolskim.

Jednocześnie w imieniu Dziekana ORA w Warszawie oraz ORA w Warszawie serdecznie dziękujemy za pracę na rzecz samorządu, dotychczasowej Przewodniczącej apl. adw. Hannie Szkudlarek-Kownackiej oraz apl. adw. Helenie Lendzion. Ich kadencja przypadła na bardzo trudny pandemiczny i popandemicznym okres i niełatwe wyzwania z tym związane. Sprostały im wzorowo, a ich działania były inspiracją dla nas wszystkich.

adw. Grzegorz Kukowka

rzecznik prasowy ORA w Warszawie