Wolters Kluwer zaprasza: Webinar LEX – 19.04.2022 godz. 17.30

Wydawnictwo Wolters Kluwer zaprasza wszystkich aplikantów na Webinar w dn. 19 kwietnia br. (wtorek), o godz. 17:30.

Szkolenie ma na celu ułatwienie szybkiego szukania i odnajdywania pełnych informacji potrzebnych w nauce i codziennej pracy. Dużym wyzwaniem jest monitorowanie zmian w prawie oraz interpretacja przepisów. Trener wyjaśni jak zasoby i funkcje dostępne w ramach serwisu LEX mogą być pomocne w realizacji tych wyzwań. Podczas szkolenia zostaną przedstawione (na przykładach) kluczowe funkcje serwisu.

Prosimy o zapisanie się na webinar na stronie wydawnictwa oraz wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego. Następnie na podany przez państwo w formularzu adres e-mail zostanie przesłany link do szkolenia. Szkolenie jest realizowane w trybie online z możliwością zadawania pytań na czacie. Spotkanie potrwa ok 80 – 90 minut.

Termin: 19.04.2022 godz. 17.30

Link do zapisów na szkolenie online:

https://szkolenia.wolterskluwer.pl/karta-szkolenia/serwis-lex-szkolenie-dla-aplikantow-okregowej-rady-adwokackiej-w-warszawie,2215,informacje_organizacyjne.html

Program szkolenia:

Część I – jak sprawnie przygotować research z uwzględnieniem pracy zespołowej i powtarzalności zadań

Ta część obejmuje naukę umiejętności, które pozwolą na skrócenie czasu i bardziej precyzyjne przygotowanie researchu. Począwszy od szybkiego przechodzenia do przepisów prawnych poprzez zebranie danych, np. jak orzekają konkretni sędziowie w podobnych sprawach, a skończywszy na szybkim odnalezieniu informacji o sądzie właściwym miejscowo dla danego adresu.

W tej części użytkownik dowie się również, jak optymalizować codzienną pracę dzięki automatyzacji i personalizacji systemu. Przedstawione zostaną również możliwości LEX w zakresie pracy zespołowej. Jest to szczególnie istotne w kontekście spraw, które potrafią toczyć się miesiącami oraz w zakresie częstych zmian w prawie.

Część II – pogłębiona analiza przepisów prawnych

Ta część obejmuje praktyczną naukę szybkiego śledzenia zmian przepisów, z uwzględnieniem analizy przepisów intertemporalnych oraz prac na poziomie legislacyjnym.

Umiejętność ta jest szczególnie istotna w kontekście błyskawicznie dokonywanych zmian w przepisach. Ponadto uczestnicy zyskają wiedzę nt. automatyzacji w zakresie informowania o pojawiających się zmianach (m.in. alerty przychodzące na skrzynkę e-mail mówiące o zmianach lub nowym orzecznictwie powiązanym z wybranym artykułem ustawy).

Serdecznie zapraszamy!

adw. Ewa Bojanowska, Kierownik Szkolenia
adw. Monika Rajska, Koordynator Projektu