W dniach 13 i 14 czerwca 2023 roku w Warszawie, odbędzie się szkolenie organizowane w ramach projektu unijnego przez Instytut Administracji Publicznej (EIPA) wspólnie z NRA oraz wybranymi Izbami z zagranicy.
Szkolenie nt. „Prawo ochrony danych i prywatności UE I & Prawo ochrony danych i prywatności UE II” dla adwokatów z Polski jest BEZPŁATNE i tym razem odbędzie się stacjonarnie w Warszawie, w siedzibie Naczelnej Rady Adwokackiej przy ul. Świętojerskiej 16.
Seminarium skierowane jest do sędziów, prokuratorów i adwokatów, których działalność związana jest ogólnie z prawem UE, a w szczególności ze stosowaniem i realizacją unijnych instrumentów współpracy sądowej opartych na zasadzie wzajemnego uznawania.
W trakcie całego spotkania nacisk zostanie położony na kluczowe koncepcje ochrony danych z perspektywy Karty UE i GDPR, z uwzględnieniem praktyki krajowej (zarówno krajowego orzecznictwa, jak i praktyki sądowej), a także praktyki krajowych organów nadzorczych, opinii i wytycznych europejskich organów monitorujących ochronę danych. Część teoretyczną uzupełni interaktywna metodologia pracy, odgrywanie ról, konkretne i realistyczne studia przypadków, zarówno z pomyślnymi, jak i niepomyślnymi wynikami, oraz dyskusje typu peer-to-peer.
Każda sesja tematyczna będzie obejmować prezentację kontekstu polityki i / lub odpowiednich pojęć prawnych i przełomowego orzecznictwa, a następnie zostaną omówione najnowsze sprawy TSUE, które posłużą uczestnikom jako studia przypadków.
Organizatorzy szkolenia zapewniają tłumaczenie symultanicznie na język polski.
W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o wyznaczenie jednego przedstawiciela z Izby, który byłby zainteresowany uczestnictwem w tym szkoleniu. Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz pełnych danych kontaktowych (adres kancelarii, telefon, e-mail) w terminie do 21 kwietnia 2023 roku na adres mailowy: info@nra.pl
Jest to już trzecie szkolenie organizowane w ramach współpracy EIPA i Naczelnej Rady Adwokackiej. Poprzednie edycje odbyły się w Luksemburgu (październik 2022) oraz w Madrycie (marzec 2023). Wzięli w nich udział przedstawiciele Izb Adwokackich w: Lublinie, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Poznaniu, Częstochowie, Katowicach, Wałbrzychu, Gdańsku, Szczecinie, Warszawie, Radomiu i Koszalinie. Aby zapewnić dostęp do szkolenia przedstawicielom ze wszystkich Izb Adwokackich, w pierwszej kolejności zostaną uwzględnione zgłoszenia od pozostałych Izb, tym niemniej zachęcamy wszystkie Izby do zgłaszania swoich kandydatów. O wyborze uczestników będzie decydować kolejność wpływu zgłoszeń.