Szkolenie online: ESG – nowe obowiązki raportowania – 29.06.2023 r.

Sekcja Prawa Publicznego i Compliance przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie serdecznie zaprasza na wykład pt. ESG – nowe obowiązki raportowania.

Prelegenci: r. pr. Anna Czornik, r. pr. Agnieszka Trela, Marcin Ryndziewicz, adw. Łukasz Świątek

Szkolenie odbędzie się 29 czerwca 2023 r. (czwartek) w godz. 11.00 – 13.00 na platformie ZOOM

Link do rejestracji na szkolenie: https://ora-warszawa-pl.zoom.us/webinar/register/WN_YVoLJDXaTueitgOwe0FZug

Zapraszamy do zapisów!

Uczestnicy otrzymają 2 punkty szkoleniowe za udział w spotkaniu.

r. pr. Anna Czornik – Managerka w Olesiński i Wspólnicy. Entuzjastka ESG – wspierająca przedsiębiorców w raportowaniu niefinansowym / zrównoważonego rozwoju (sustainability) w standardzie GRI i ESRS.

r. pr. Agnieszka Trela – Dyrektorka ds. Prawnych i Administracji w Global Cosmed S.A. – spółce notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Certyfikowana Approved Compliance Expert (ACO, AMLSO, AWBO, A-E/S/G-O).

Marcin Ryndziewicz – koordynuje pracę Wydziału Regulacji i Rozwoju Rynku w Urzędzie Transportu Kolejowego, gdzie obecnie realizuje zadania z zakresu nadzoru nad niedyskryminującym dostępem do infrastruktury kolejowej i obiektów infrastruktury usługowej.

adw. Łukasz Świątek – Adwokat, starszy prawnik w kancelarii act BSWW legal & tax, zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi rynku kapitałowego, w szczególności w ramach wspierania klientów korporacyjnych przy przeprowadzaniu IPO/SPO, wezwań, nabywaniu znacznych pakietów akcji, public M&A oraz delistingów.

Opis spotkania:

ESG (ang. Environmental, Social and Corporate Governance) jest tematem rozgrzewającym w ostatnich miesiącach wszystkich prawników w związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia raportowania za rok 2023 na podstawie dyrektywy CSRD. Wciąż jednak pozostaje dużo wątpliwości czym właściwie jest ESG i jak będą wyglądać raporty, a także co będzie grozić spółkom za nieprawidłowości z tym związane. Podczas webinaru, w trakcie rozmowy z naszymi Gośćmi postaramy się wyjaśnić podstawowe elementy związane z ESG, w tym m.in. kogo dotyczą obowiązki raportowania, na czym polegają i od kiedy przedsiębiorcy będą musieli rozpocząć raportowanie. Ponadto, korzystając z doświadczeń zaproszonych Gości, działających w różnych obszarach rynku, postaramy się dowiedzieć w jaki sposób doradcy prawni mogą pomóc przedsiębiorcom w poradzeniu sobie z nowymi obowiązkami, jak również jakiej pomocy przedsiębiorcy oczekują. Nie zabraknie również perspektywy ESG w administracji publicznej dzięki udziałowi przedstawiciela Urzędu Transportu Kolejowego.