Spotkanie autorskie z adw. Andrzejem Tomaszkiem – „Pożytki z czytania. Eseje nie tylko dla adwokatów”

Dziekan ORA w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie serdecznie zapraszają na wieczór autorski z adw. Andrzejem Tomaszkiem, poświęcony Jego książce pt. „Pożytki z czytania. Eseje nie tylko dla adwokatów”. Wieczór autorski poprowadzi Wicedziekanka ORA w Warszawie adw. dr Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska.

Spotkanie odbędzie się 4 lipca 2024 r. o godz. 18.00 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, w sali im H. Krajewskiego – Al. Ujazdowskie 49.

Andrzej Tomaszek– adwokat, znakomity gawędziarz, błyskotliwy i dowcipny komentator otaczającego świata, nie tylko adwokackiego. Miłośnik pięknej polszczyzny w mowie i piśmie. Założyciel i wspólnik w kancelarii Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy; autor kilkudziesięciu publikacji dotyczących adwokatury i różnych dziedzin prawa; w latach: 1995–2013 członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, 2007–2013 wicedziekan tej rady; 2015–2020 przewodniczący Komisji Rewizyjnej Izby Adwokackiej w Warszawie, od 2021 r. członek Naczelnej Rady Adwokackiej.

Zawarty w książce zbiór Jego tekstów obejmuje większość tekstów opublikowanych przez Autora w piśmie adwokatury polskiej „Palestra” w latach 2011-2023 w rubryce „Gawędy adwokata bibliofila”. Ich tematyka nie ogranicza się do książek. Słowo pisane, aczkolwiek obszernie cytowane, stanowi nie ograniczenie, ale raczej punkt wyjścia do rozważań o sprawach, które uważał za istotne w dacie przygotowywania każdego z tekstów.

Choć z racji profilu czasopisma „Palestra” adresatem tych pisemnych wypowiedzi byli w pierwszym rzędzie adwokaci (postrzegani częściej jako humaniści niż jako fachowcy), to do lektury tego zbioru Autor zachęca wszystkich ciekawych świata Czytelników.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszej izby do udział w spotkaniu!