Powstaje lista „Adwokatów Adwokatów”

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Wobec rosnącej liczby przypadków prób naruszania tajemnicy adwokackiej i obrończej, zwłaszcza w kontekście powoływania adwokatów na świadków co do okoliczności objętych tajemnicą zawodową, obok standardowego wsparcia, na które zawsze możecie Państwo liczyć ze strony Izby, planujemy wprowadzić listę „Adwokatów Adwokatów”, czyli wykaz pełnomocników posiadających doświadczenie w reprezentowaniu adwokatów i radców prawnych w sprawach związanych z tajemnicą zawodową.

W opinii adw. Aleksandra Krysztofowicza, wicedziekana ORA w Warszawie kierującego pracami Komisji ds. Tajemnicy Adwokackiej wprowadzenie listy istotnie ułatwi uzyskanie pomocy profesjonalnego pełnomocnika w sprawach, które dotyczą nas samych – zwłaszcza, że trudno o wydzielenie tego typu specjalizacji „pomocy innym adwokatom” wśród dotychczasowych katalogów specjalizacji prawniczych.

Uprzejmie prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres: ora.warszawa@adwokatura.pl, wpisując w temacie wiadomości: „Lista adwokatów adwokatów”. Na bazie Państwa zgłoszeń utworzona zostanie publicznie dostępna lista pełnomocników deklarujących specjalizację w ramach spraw związanych z tajemnicą zawodową profesjonalnych pełnomocników procesowych. Jednocześnie zastrzegamy, że warunkiem znalezienia się na liście będzie aktualny status adwokata wykonującego zawód.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami,

adw. Grzegorz Kukowka