Po interwencji Dziekana uchylono w Prokuratorze Okręgowej Warszawa-Praga zarządzenie dotyczące ograniczenia widzeń z tymczasowo aresztowanymi

Dziekan ORA w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak pismem z dnia 17 czerwca 2024 r. podjął interwencję w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie w związku z wprowadzonymi tam ograniczeniami w wydawaniu zarządzeń w sprawie widzeń z tymczasowo aresztowanymi. Ograniczenia zawężały możliwość odebrania takiego zarządzenia do czterech godzin w tygodniu.

W odpowiedzi na interwencję Prokurator Okręgowy Aleksandra Sroczyńska pismem z dnia 28 czerwca 2024 r. poinformowała, że ograniczenia w wydawaniu zarządzeń w przedmiocie udzielania widzeń obrońcom z podejrzanymi w sprawach prowadzonych w Prokuraturze Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie wynikały z obostrzeń zmierzających do ograniczenia ryzyka epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

Poinformował także, iż w/w zarządzenie Prokuratora Okręgowego Warszawa – Praga w Warszawie obowiązujące w tym zakresie zostało uchylone.

W związku z tym zarządzenia w przedmiocie udzielania widzeń z tymczasowo aresztowanymi wydawane są obrońcom w godzinach urzędowania tut. Prokuratury Okręgowej.

Treść pisma/odpowiedzi Prokuratora Okręgowego