IV Letni Kok­tajl Adwo­ka­tów i Apli­kan­tów Adwo­kac­kich – rela­cja

Czwarta edy­cja Let­niego Kok­tajlu Adwo­ka­tów i Apli­kan­tów odbyła się w sobotę, 6 lipca 2024 r. Wspa­niała i cie­pła pogoda jest już tra­dy­cją tego wyda­rze­nia. Człon­ko­wie i człon­ki­nie Izby Adwo­kac­kiej w War­sza­wie, a także nasi przy­ja­ciele z innych izb adwo­kac­kich i rad­cow­skich w Pol­sce mieli oka­zję do spo­tka­nia towa­rzy­skiego w ogro­dzie i zabyt­ko­wych wnę­trzach Klubu Ban­kowca na war­szaw­skim Powi­ślu. W wyda­rze­niu wzięła udział pond 230 osób, w tym ponad 90 apli­kan­tek i apli­kan­tów adwo­kac­kich, któ­rych obec­ność szcze­gól­nie cie­szy!

W czę­ści ofi­cjal­nej Okrę­gową Radę Adwo­kacką w War­sza­wie repre­zen­to­wał adw. Alek­san­der Krysz­to­fo­wicz – Wice­dzie­kan oraz adw. Grze­gorz Kukowka, rzecz­nik pra­sowy ORA, któ­rzy wraz z człon­ki­niami Komi­tetu Orga­ni­za­cyj­nego przy­wi­tali wszyst­kich gości. W kok­tajlu udział wzięli przed­sta­wi­ciele orga­nów izb adwo­kac­kich: adw. Agata Rewer­ska – człon­kini ORA w War­sza­wie, adw. dr Kamil Szmid – czło­nek ORA w War­sza­wie, adw. dr Mar­cin Zięba – czło­nek ORA we Wro­cła­wiu oraz adw. Joanna Tka­czyk-Lip­nicka – zastęp­czyni członka ORA w War­sza­wie. Hono­ro­wym Gościem był mece­nas Jacek Dubois, Wice­prze­wod­ni­czący Try­bu­nału Stanu.

Bar­dzo sym­bo­liczną chwilą było wspo­mnie­nie naszego kolegi, adw. Jakuba Jacyny, który przez ponad dekadę wspó­łor­ga­ni­zo­wał sze­reg wyda­rzeń o cha­rak­te­rze inte­gra­cyj­nych w naszej Izbie, był pomy­sło­dawcą Balów Kar­na­wa­ło­wych, a także wspierał organizację Let­niego Kok­tajlu. Kuba odszedł od nas kilka mie­sięcy temu, a jesz­cze rok temu był tu z nami. Jego obec­ność, choć w innym wymia­rze, czu­li­śmy i w tym roku.

Adw. Grze­gorz Kukowka pod­kre­ślał w sło­wie wpro­wa­dza­ją­cym, jak waż­nym ele­men­tem budo­wa­nia jed­no­ści adwo­kac­kiej jest inte­gra­cja, która sprzyja nawią­zy­wa­niu rela­cji prze­kła­da­ją­cych się na roz­wój biznesu i dzia­łal­no­ści adwo­kac­kiej. W dzi­siej­szych cza­sach nie spo­sób wyobra­zić sobie wyko­ny­wa­nia zawodu bez networ­kingu, także wewnątrz­śro­do­wi­sko­wego.

Pod­czas Kok­tajlu uczest­nicy dys­ku­to­wali o celach i wyzwa­niach, które stoją przed Adwo­ka­turą. Jak zawsze naro­dziło się wiele nowych pomy­słów na roz­wią­zy­wa­nie pro­ble­mów Pale­stry. Te nie­for­malne dys­ku­sje akty­wi­zują śro­do­wi­sko i czę­sto póź­niej poru­szane są na wyż­szych szcze­blach.

Ogromne podzię­ko­wa­nia i gra­tu­la­cje należą się Komi­sji Inte­gra­cji Śro­do­wi­sko­wej, Kul­tury i Sportu naszej ORA, na czele z jej Prze­wod­ni­czącą adw. Moniką Raj­ską. Część z Pań­stwa już pew­nie wie, że wkrótce do wyda­rzeń spor­to­wych naszej Izby dołą­czy padel – naj­szyb­ciej roz­wi­ja­jąca się dys­cy­plina spor­towa na świe­cie. Uro­zma­icona oferta imprez, wyda­rzeń kul­tu­ral­nych i spor­to­wych spra­wia, że nasza Izba żyje.

Wspó­łor­ga­ni­za­tor­kami wyda­rze­nia były adw. Justyna Łusiak-Kuczyń­ska, adw. Maria Kozłow­ska oraz apl. adw. Ewa Błęd­niak. Wszyst­kie Panie wło­żyły niezwykle dużo siły i pracy w orga­ni­za­cję wyda­rze­nia, a ich podej­mo­wany spo­łecz­nie wysi­łek zasłu­guje na naj­wyż­sze uzna­nie.

Wśród obec­nych gości roz­lo­so­wane zostały nagrody książ­kowe ufun­do­wane przez part­nera wyda­rze­nia Wydaw­nic­two C. H. Beck. Wśród nagród nie zabra­kło pozy­cji autor­stwa wspo­mi­na­nego wie­lo­krot­nie pod­czas tego wie­czoru adw. Jakuba Jacyny.

Nagrody dla uczest­ni­ków wyda­rze­nia prze­ka­zała także adw. Kata­rzyna Wyso­kiń­ska (vouchery do kli­niki Pri­ma­Vita) oraz Krę­gliccy Restau­ra­cje & Cate­ring (voucher na kola­cję o war­to­ści 500 PLN).

Atmos­fera i fan­ta­styczna pogoda sprzy­jały dłu­gim wie­czor­nym roz­mo­wom, a zabawa przy muzyce DJ-a Szy­mona Malitki i akom­pa­nia­men­cie sak­so­fo­ni­sty trwała do póź­nej nocy. Bogaty bufet wyjąt­ko­wych dań na ten wie­czór zapew­nili Krę­gliccy Restau­ra­cje & Cate­ring, z któ­rymi zor­ga­ni­zo­wa­li­śmy już ponad 30 wyda­rzeń let­nich i kar­na­wa­ło­wych.

Dzię­ku­jemy za pomoc apli­kan­tom naszej izby: apl. adw. Mag­dzie Stan­kie­wicz, apl. adw. Żane­cie Majew­skiej, apl. adw. Edy­cie Ilce­wicz, apl. adw. Miło­szowi Kołczowi-Otwi­now­skiemu oraz apl. adw. Mateuszowi Tkaczyńskiemu.

Part­ne­rem Głów­nym wyda­rze­nia było Wydaw­nic­two C. H. Beck.

Zdję­cia z Kok­tajlu zostaną udo­stęp­nione w albu­mie na Face­bo­oku oraz w linku dostęp­nym w Panelu Adwo­kata.

Spo­tka­nie miało cha­rak­ter skład­kowy przy nie­wiel­kim dofi­nan­so­wa­niu ze środ­ków Izby Adwo­kac­kiej w War­sza­wie. Mamy nadzieję, że Letni Kok­tajl wpi­sał się już na stałe do kalen­da­rza wyda­rzeń izbo­wych.

Znamy już też ter­miny dorocz­nych Balów Kar­na­wa­ło­wych. Bal Apli­kan­tów Adwo­kac­kich odbę­dzie się 22 lutego 2025 r. w Arka­dach Kubic­kiego, zaś Bal Adwo­ka­tury – 1 marca 2025 r. w For­tecy.

Zdję­cia z wyda­rze­nia są dostępne do pobra­nia pod lin­kiem: tutaj UWAGA! Link wyga­śnie 18 sierp­nia 2024 r.

Komi­tet Orga­ni­za­cyjny:

adw. Monika Raj­ska, Prze­wod­ni­cząca Komi­sji Inte­gra­cji Śro­do­wi­sko­wej, Kul­tury i Sportu

adw. Maria Kozłow­ska, Wiceprze­wod­ni­cząca Komi­sji Inte­gra­cji Śro­do­wi­sko­wej, Kul­tury i Sportu

adw. Justyna Łusiak-Kuczyńska, Wiceprze­wod­ni­cząca Komi­sji Inte­gra­cji Śro­do­wi­sko­wej, Kul­tury i Sportu

apl. adw. Ewa Błęd­niak, Samo­rząd Apli­kan­tów Adwo­kac­kich