Apel Dziekana Izby Wałbrzyskiej w sprawie pomocy powodzianom

Poniżej publikujemy apel Dziekana Izby Wałbrzyskiej w sprawie pomocy powodzianom.

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, Przyjaciele!

Zwracam się z apelem o pomoc dla ofiar tragicznej powodzi, w szczególności w Kotlinie Kłodzkiej. Adwokaci naszej Izby docierają do odciętych do wczoraj od świata miejscowości i widzą, że w wielu miejscowościach nie ma nic: nie ma wody, prądu, sklepów, aptek, ludzie nie mają co jeść. Z własnych i izbowych środków kupujemy to co najpilniejsze i niezbędne do życia. Wiemy gdzie i co kupować i jak dostarczać. Niezbędne są jednak środki na zakupy.

Proszę Was, ludzi dobrego serca, o datki na niezbędne zakupy i wpłacanie ich bezpośrednio lub za pośrednictwem ORA w Warszawie na rachunek ORA w Wałbrzychu nr: 89 1050 1908 1000 0023 2534 4238 z dopiskiem „Pomoc powodzianom”. Zbędne jest chyba gwarantowanie, że środki te ratować mogą wielu, a czas jest nagły.

adw. Jerzy Lachowicz – dziekan ORA w Wałbrzychu