Adwokatki naszej Izby na XVI Kongresie Kobiet

28 i 29 września gdańska Ergo Arena gościła XVI edycję Kongresu Kobiet. Tak jak i w latach ubiegłych naszą Izbę na Kongresie reprezentowało szerokie grono adwokatek. Szczególne wyrazy uznania należą się w tym zakresie członkiniom Koła Kobiet Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie i adw. Danucie Wawrowskiej, koordynatorce Centrum Praworządności.

W trakcie Kongresu adw. Dagmara Miller moderowała panel „AI – obrońca równowagi płci czy generator uprzedzeń?”, którego panelistkami były adw. Karolina Wilamowska, adw. Patrycja Kasica i apl. adw. Paula Skrzypecka. Z kolei adw. Maria Sankowska-Borman moderowała panel „Tylko tak oznacza zgodę. Gwałt polski powszechny”, którego jedną z panelistek była adw. Ewelina Zdunek. Adw. Karolina Wierzbicka i apl. adw. Karolina Łagowska-Zielenkiewicz przeprowadziły warsztaty pt. „Czerwone flagi na rozmowie kwalifikacyjnej”. Działania naszego Koła Kobiet nie powiodłyby się także bez ogromnego wsparcia apl. adw. Klaudii Twardowskiej.

Ponadto w ramach Centrum Praworządności przeprowadzono łącznie 4 panele, które dotyczyły zmiany definicji gwałtu, form przemocy, alimentów, równości, także w kontekście nowych technologii. Ważnym elementem Kongresu była również Zatoka Porad Psychologiczno-Prawnych koordynowana w tym roku przez Pomorską Izbę Adwokacką ze wsparciem adwokatek i aplikantek z Zespołu ds. Kobiet Naczelnej Rady Adwokackiej.

Wydarzenia organizowane i wspierane przez członkinie naszej Izby zgromadziły liczną publiczność. W w salach, w których odbywały się panele i warsztaty, zabrakło miejsc, co świadczy o świetnym dopasowaniu tematyki do potrzeb słuchaczek.

Ogromnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym koleżankom za czas poświęcony na organizację tak wielu inicjatyw, dzięki którym Adwokatura widoczna jest na wydarzeniach skierowanych do szerokiego audytorium.