25.03.2019 / Wiadomości

Informacja o konferencji naukowej: Blockchain – wyzwanie dla prawa i bezpieczeństwa w XXI wieku

Konferencja naukowa Blockchain – wyzwanie dla prawa i bezpieczeństwa w XXI wieku | Sejm RP

Organizatorzy: adw. Artur Cichocki, poseł na Sejm RP Jacek Wilk, Zespół Parlamentarny ds. technologii Blockchain i kryptowalut.

Konferencja odbędzie się 29 marca 2019 roku w godz. 11:00 – 16:00 w sali 24 (budynek G) Sejmu RP.

Zgodnie z decyzją Komisji Doskonalenia Zawodowego udział adwokatów w konferencji zostanie zaliczony na poczet obowiązku doskonalenia zawodowego w wymiarze 2 punktów szkoleniowych.

PRELEGENCI:
✓ Jacek Wilk, poseł na Sejm RP – „Blockchain – wyzwanie dla prawa i bezpieczeństwa w XXI wieku”
✓ dr hab. Krzysztof Piech, Dyrektor Centrum Technologii Blockchain, prof. Uczelni Łazarskiego, „Jak Polska przegapia kolejną rewolucję technologiczną? – proponowane zmiany”
✓ dr Paweł Opitek, prokurator, Prokuratura Krajowa,
„Doświadczenia amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w zakresie przeciwdziałania nad użyciom na polu Initial Coin Offering, smart contracts i projektów blockchainowych w perspektywie polskich przepisów o obrocie instrumentami finansowmi”
✓ mgr Rafał Kiełbus – Członek Zarządu Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii, Członek Centrum Technologii Blockchain, „Bezpieczeństwo blockchain vs. prawo do zapomnienia”
✓ dr Maciej Hulicki, adiunkt Katedra Prawa Gospodarczego Prywatnego WPiA UKSW, „Zasadność regulacji technologii blockchain – wnioski z analizy prawnoporównawczej”
✓ mgr Marcin Michna, Instytut Prawa Cywilnego WPiA, doktorant UW, doradca podatkowy,
„Status kryptowalut na gruncie obecnego stanu prawnego”
✓ mgr Artur Cichocki, adwokat, Kancelaria Adwokacka AC Legal – „Status kryptowalut w Wenezueli – przykład dla polskiego ustawodawcy?”.
✓ dr hab. Sławomir Żółtek, prof. UW, kierownik Centrum Badań nad Prawnymi Aspektami Technologii Blockchain, „Trwały nośnik a technologia blockchain”.
✓ mgr Michał Dymiński, radca prawny, Centrum Badań nad Prawnymi Aspektami Technologii
Blockchain, „Zastosowanie technologii blockchain w sektorze publicznym
✓ mgr Artur Bilski, Blockchain Hub Warsaw, stowarzyszenie IFTA – Innovation Finance Technology Association, doktorant WPiA UW, „Tokenizacja”

W charakterze dyskutantów wystąpią:
✓ prokurator Jacek Skała, Prokuratura Krajowa
✓ dr inż. Jacek Wytrębowicz, Politechnika Warszawska,
✓ dr Łukasz Zgiep, zarząd Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii
✓ Marek Parzyński, zarząd Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii

Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji (liczba miejsc ograniczona) – https://goo.gl/forms/vjNsa98KwxtL5zGU2