Międzynarodowy Francuskojęzyczny Konkurs Wystąpień Publicznych na temat praw człowieka i prawa do obrony

Izba Adwokacka w Paryżu i Paris Bar Conference serdecznie zapraszają członków naszej izby do udziału w „PRIX MARIO STASI 2022” – Międzynarodowym Francuskojęzycznym Konkursie wystąpień publicznych na temat praw człowieka i prawa do obrony.

Finał konkursu i wręczenie nagrody im. Mario Stasiego odbędzie się w czwartek 24 listopada br. w ramach obchodów Rentrée du Barreau de Paris.

Konkurs wystąpień publicznych jest otwarty dla każdego francuskojęzycznego prawnika w wieku poniżej 40 lat, który ma mniej niż 10 lat praktyki.

Nagroda im. Mario Stasiego to nagroda za elokwencję, przyznawana przez adwokaturę paryską w celu podkreślenia sytuacji adwokata ściganego w kontekście jego misji obrończej lub, szerzej, zamachu na prawo do obrony.

Konkurs wymaga wystąpienia maksymalnie 10 minut.

Sześć najlepszych, wybranych wystąpień będzie prezentowanych przez ich autorów podczas finału.

Zgłoszenia można wysyłać pocztą elektroniczną do 10 listopada br.

Informacja i rejestracja kandydatów: pf@kml-avocats.com

Prix Mario Stasi 2022 – Invitation

Prix Mario Stasi 2022 – Règlement concours