Ruszył cykl #uczeńmistrz #twórczypatronat. W pierwszej części cyklu o roli patronatu w kształceniu aplikantów adwokackich opowiadają znani warszawscy adwokaci i ich aplikanci: adw. Ewa Milewska – Celińska, adw. Jacek Dubois, adw. Izabela Sakuła – Łuciuk, adw. Paweł Osik, apl. adw. Robert Wodzyński. Zachęcamy do zapoznania się zarówno z ich krótkimi wypowiedziami poniżej, jak również całym filmem. Wkrótce kolejne filmy i kolejni patroni. Pomysłodawczynią akcji jest adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska.
Adw. Ewa Milewska – Celińska – patron adw. Jacka Dubois:
– Patronat jest bardzo ważny, bo podczas niego uczymy zawodu i kształtujemy charakter.
Adw. Jacek Dubois – patron adw. Pawła Osika:
– Patronat jest ważny, bo tworzy relację, w której mamy przewodnika, doradcę, przyjaciela, a potem łącznika osoby, która odchodzi z zawodu, a wciąż mimo emerytury interesuje się losami adwokatury. To jest sztafeta, gdzie tak jak w rodzinie szanujemy przodków i kształcimy pokolenia.
Adw. Izabela Sakuła – Łuciuk – aplikantka adw. Jacka Duboisa
– Patronat zdeterminował moją drogę zawodową, zainteresował mnie prawem karnym. To, co umiem nauczyłam się od Niego. Współpracuję z mec. Jackiem Dubois do dziś. Jeśli będę potrzebowała wsparcia, wiem, do kogo mam się zwrócić.
Adw. Paweł Osik – aplikant adw. Jacka Duboisa:
– Bycie adwokatem to nie tylko zaszczyt, ale obowiązek. Tym obowiązkiem jest kształtowanie przyszłych pokoleń adwokatów i co istotne sposobu, w jaki będzie postrzegany wizerunek całej adwokatury jako takiej i każdego z adwokatów z osobna.
Apl. adw. Robert Wodzyński – aplikant adw. Rafała Maciejczyka:
– Patron jest potrzebny. Patronat jest sposobem na ochronę relacji międzyludzkich w zawodzie prawnika, w świecie, w którym tych relacji jest coraz mniej.
https://www.facebook.com/orawarszawa/videos/860556624146918/