06.09.2024 / Sport

Za nami III Adwo­kacki Pik­nik Teni­sowy dla Dzieci i Doro­słych

Piękna pogoda, mnó­stwo atrak­cji, bez­tro­ska zabawa i sport – tak w skró­cie można pod­su­mo­wać III Adwo­kacki Pik­nik Teni­sowy dla Dzieci i Doro­słych zor­ga­ni­zo­wany przez Komi­sję Inte­gra­cji Śro­do­wi­sko­wej Kul­tury i Sportu. Pik­nik odbył się w dniu 31 sierp­nia 2024 roku na legen­dar­nych kor­tach teni­so­wych War­sza­wianki.

W wyda­rze­niu udział wzięło ponad 450 adwo­ka­tów i apli­kan­tów adwo­kac­kich, w tym rekor­dowa liczba 200 dzieci. Cie­szymy się, że wraz z naszymi dziećmi już kolejny raz bawiło się kil­koro malu­chów z ukra­iń­skich rodzin praw­ni­czych miesz­ka­ją­cych aktu­al­nie w War­sza­wie.

Nasze adwo­kac­kie pocie­chy odważ­nie sta­wiały swoje pierw­sze kroki w teni­sie pod czuj­nym okiem tre­ne­rów z Gaw­łow­ski Ten­nis Aca­demy. Dzieci, które już grają w tenisa, miały oka­zję szli­fo­wać swoje umie­jęt­no­ści.

Na zie­lo­nym skwerku obok kor­tów prze­wi­dziano rów­nież wiele innych atrak­cji nie­zwią­za­nych z teni­sem, np. zaję­cia moto­ryczne, pusz­cza­nie baniek mydla­nych, bro­ka­towe tatu­aże czy malo­wa­nie buziek. W kąciku pla­stycz­nym dostępne były kolo­ro­wanki, ufun­do­wane przez Fun­da­cję Adwo­ka­tury. Poza tym naj­młodsi mogli wła­sno­ręcz­nie wyko­nać wianki w kąciku flo­ry­stycz­nym oraz wycza­ro­wać prze­różne kształty z balo­nów.

Naj­więk­szą atrak­cją oka­zał się jed­nak pokaz sztu­czek magicz­nych w wyko­na­niu zna­nego Magika Roba. Kuglarz chęt­nie przy­bi­jał dzie­cia­kom piątkę, żar­to­wał z nimi i pozo­wał do zdjęć. Dużym zain­te­re­so­wa­niem cie­szyły się też dmu­chane zjeż­dżal­nie, które obiet­nicą dobrej zabawy sku­siły nawet nie­któ­rych doro­słych.

W pro­gra­mie nie zabra­kło miej­sca na spo­koj­niej­sze aktyw­no­ści. Dzieci miały moż­li­wość posłu­cha­nia bajki o Misi Adwo­katce, czy­ta­nej przez mec. Ewe­linę Gaw­lik, uczest­ni­czącą w akcji Bajeczni Adwo­kaci.

Kiedy dzieci odda­wały się bez­tro­skiej zaba­wie, rodzice mogli zre­lak­so­wać się na adwo­kac­kich leżacz­kach, a także zro­bić zdję­cie z foto­ramką Misia Adwo­kata. Dla tych, któ­rzy chcieli dosko­na­lić swoje teni­sowe umie­jęt­no­ści zare­zer­wo­wane były 3 korty, w tym 1 z instruk­to­rami tenisa.

W prze­rwie mię­dzy kolej­nymi aktyw­no­ściami uczest­nicy Pik­niku zaja­dali się zie­loną watą cukrową oraz pącz­kami z adwo­ka­tem. Pyszne lody ufun­do­wała firma Gry­can, a wodę i soki owo­cowe spre­zen­to­wała marka Coca Cola. Klu­bowa Restau­ra­cja 4 Czwarte ser­wo­wała prze­pyszną pizzę i pro­secco.

Dzieci i doro­śli mieli oka­zję do rywa­li­za­cji o teni­sowe gadżety ufun­do­wane przez Strefę Tenisa oraz Pol­ski Zwią­zek Teni­sowy. Fun­da­cja Adwo­ka­tury ufun­do­wała kolo­ro­wanki dla dzieci, książki oraz maskotki Misia Adwo­kata.

Zanim jed­nak III Adwo­kacki Pik­nik Teni­sowy dla Dzieci i Doro­słych ofi­cjal­nie się roz­po­czął, wszy­scy zgro­ma­dzeni mieli oka­zję kibi­co­wać pod­czas meczów fina­ło­wych mię­dzynarodowego tur­nieju Toma­szew­ski Cup, któ­rego zwy­cięzcą został Jan Urbań­ski z War­szawy.

Gościem hono­ro­wym Pik­niku był Tomasz Toma­szew­ski, syn patrona tur­nieju, Boh­dana Toma­szew­skiego.

Wła­dze adwo­ka­tury repre­zen­to­wał adw. Sła­wo­mir Ciemny, Prze­wod­ni­czący Wyż­szej Komi­sji Rewi­zyj­nej, adw. Kamil Szmid, czło­nek Okrę­go­wej Rady Adwo­kackiej w War­sza­wie, adw. Joanna Tka­czyk-Lip­nicka, zastęp­czyni członka ORA oraz r.pr. Dorota Haj­duk, Wice­dy­rek­tor Biura ORA.

Part­ne­rem wyda­rze­nia była Strefa Tenisa, która ufun­do­wała piłki do gry, nagrody oraz 10% rabat w skle­pie www.stre­fa­te­nisa.com.pl. W spra­wie uzy­ska­nia kodu pro­simy o kon­takt mailowy: komi­sja.inte­gra­cji­@ora-war­szawa.com.pl.

W związku z zapy­ta­niami o kolo­ro­wanki i Misia Adwo­kata pole­camy pobra­nie mate­ria­łów o akcji Bajeczni Adwo­kaci: pobierz

Maskotki Misia i Misi Adwo­katki można kupić na stro­nie Fun­da­cji Adwo­ka­tury: sklep

Pyta­nie doty­czące tre­nin­gów teni­so­wych należy kie­ro­wać do Aka­de­mii War­sza­wianki: www.akademiawarszawianki.pl.

Pole­camy także pro­jekty teatralne i waka­cyjne pani Mag­da­leny Gla­piń­skiej współ­pra­cu­ją­cej z nami przy Pik­niku oraz zaba­wach cho­in­ko­wych: www.aureliuszowo.pl.

Dzię­ku­jemy marce Gry­can oraz Coca Cola.

Podzię­ko­wa­nia należą się wszyst­kim zaan­ga­żo­wa­nym w przy­go­to­wa­nia: paniom Nata­lii Busk i Alek­san­drze Tara­ruj z biura ORA, adw. Kata­rzy­nie Majer-Gęb­skiej, adw. Karo­li­nie Wierz­bic­kiej, adw. in spe Patry­cji Łuka­sie­wicz, apl. adw. Patry­cji Cie­chom­skiej, apl. adw. Żane­cie Majew­skiej oraz apl. adw. Edy­cie Ilce­wicz.

Foto­re­la­cja dostępna jest na Face­bo­oku: zobacz fotorelację.

Dzię­ku­jemy za gościnę Klu­bowi Teni­so­wemu War­sza­wianka oraz Pol­skiemu Związ­kowi Teni­so­wemu za patro­nat i wspar­cie.

Do zoba­cze­nia za rok!

Part­ne­rzy: Klub Teni­sowy War­sza­wianka, Fun­da­cja Adwo­ka­tury, Pol­ski Zwią­zek Teni­sowy, Strefa Tenisa, Gaw­łow­ski Tennis Aca­demy, Pra­cow­nia Teatralna Mag­da­leny Gla­pin­skiej, Gry­can i Coca Cola

Adw. Karo­lina Wierz­bicka
Adw. Monika Raj­ska