Ankieta dotycząca utrudnień w widzeniach adwokackich

Koleżanki i Koledzy,

Władze Izby prowadzą ciągły dialog z władzami Aresztów Śledczych i Zakładów Karnych działających na terenie Izby Adwokackiej w Warszawie, mający na celu eliminowanie trudności i problemów związanych z odbywaniem widzeń adwokackich. Działania te z ramienia Izby koordynuje wicedziekan ORA w Warszawie, adw. Aleksander Krysztofowicz.

Wobec płynących ze strony władz penitencjarnych deklaracji o wyeliminowaniu części zgłaszanych problemów, na potrzeby dalszych rozmów, będziemy ogromnie wdzięczni za wypełnienie ankiety o aktualnych problemach, jakie spotykacie Państwo w trakcie widzeń adwokackich. Prosimy, aby wskazać w niej wyłącznie problemy, jakich doświadczyliście Państwo począwszy od maja 2024 r. Zbadanie aktualnej skali problemów jest kluczowe dla dalszych działań.

Ankietę można wypełnić w Panelu Adwokata („Komunikacja” -> „Ankiety” -> „Widzenia adwokackie”) i będzie dostępna do końca sierpnia 2024 r. Będziemy serdecznie zobowiązani za jej wypełnienie przez wszystkich Państwa, którzy odbywaliście w przeciągu ostatnich 3 miesięcy widzenia adwokackie.

adw. Grzegorz Kukowka
rzecznik prasowy ORA w Warszawie