16.02.2024 / Sport

19. Memoriał im. adw. Ryszarda Porzyckiego za nami

W dniach 4-6 stycznia 2024 roku odbył się 19. Memoriał im. adwokata Ryszarda Porzyckiego, organizowany pod patronatem Naczelnej Rady Adwokackiej we współpracy z Warszawskim Okręgowym Związkiem Narciarskim. Wydarzenie to miało charakter integracyjny, sportowy i edukacyjny. Wzięli w nim udział prawnicy i prawniczki z różnych części Polski. Koordynatorem 19. Memoriału im. adwokata Ryszarda Porzyckiego był adw. Ludwik Żukowski, instruktor narciarski, wykładowca, członek naszej izby.

Podczas Memoriału nie zabrakło aktywności sportowych. Biegi narciarskie, szkolenia techniczne prowadzone przez doświadczonych instruktorów oraz współzawodnictwo sportowe były nie tylko sposobem na aktywny wypoczynek i doskonalenie umiejętności, ale i sprzyjały integracji.

Po intensywnych zajęciach terenowych uczestniczki i uczestnicy Memoriału mogli zrelaksować się przy dźwiękach gitary klasycznej. Recital Dmytra Holovenki okazał się artystyczną ucztą.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także konferencja na temat dopingu w sporcie. Prezentacja autorytetu światowej klasy, dr. Andrzeja Pokrywki, doradcy naukowego POLADA, pozwoliła uczestniczkom i uczestnikom poszerzyć wiedzę na temat suplementacji, dopingu oraz prawa antydopingowego.

Memoriał zwieńczyło uroczyste spotkanie, podczas którego wręczone zostały medale i puchary.

Spotkania integracyjne, konferencja na temat prawa sportowego oraz ciepły klimat panujący wśród uczestniczek i uczestników sprzyjały wymianie doświadczeń i pogłębianiu współpracy zawodowej.

Serdeczne podziękowania za owocną współpracę dla kierownictwa i zespołu Hotelu Biathlon w Jakuszycach, nowego kierownictwa DCS oraz sędziów pod kierownictwem Zbigniewa Stępnia. Dziękujemy także dyrektorce Stowarzyszenia Bieg Piastów Kai Sznajdrowicz-Kręcichwost za nadzór nad nienagannym przygotowaniem tras, ufundowanie medali dla uczestniczek i uczestników oraz upominków dla dzieci.

I na koniec jeszcze raz serdeczne podziękowania dla koordynatora 19. Memoriału im. adwokata Ryszarda Porzyckiego adw. Ludwika Żukowskiego, instruktora narciarskiego, wykładowcy, członka naszej izby.