08.01.2024 / Sport

XXXIX Narciarskie Mistrzostwa Polski Adwokatów – 29 lutego do 3 marca 2024 roku

W imieniu Izby Adwokackiej w Wałbrzychu oraz Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej zapraszamy na XXXIX Narciarskie Mistrzostwa Polski Adwokatów, które odbędą się w Szklarskiej Porębie w dniach 29 lutego – 3 marca 2024 r.

Wraz z Mistrzostwami odbędzie się Konferencja Szkoleniowa.

Pierwszą konkurencją Mistrzostw będzie zorganizowany 1 marca 2024 r. w ramach narciarskiego Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie Jakuszycach bieg narciarski na dystansie 6 kilometrów stylem klasycznym. Bieg Piastów ma charakter biegu masowego, w którym na tym dystansie startują przede wszystkim amatorzy i osoby zaczynające przygodę z nartami biegowymi. Trasa jest łatwa, zaś cała impreza ma charakter sportowego pikniku. Osoby nie posiadające nart biegowych mogą za dodatkową odpłatą zamówić komplet butów, nart i kijków do biegu klasycznego. Na bieg zostaną zawiezieni autokarami, aby uniknąć problemów z parkingami, gdyż w biegu startuje blisko 1000 osób. Zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale zaś wyniki z biegu zostaną zaliczone do klasyfikacji Mistrzostw.

Drugiego dnia Mistrzostw – w sobotę 2 marca 2024 r., odbędą się zawody narciarskie i snowboardowe na stokach Ski Areny Szrenica, położonych około kilometra od hotelu. Do dyspozycji uczestników będzie wydzielony stok narciarski o „czerwonym” poziomie trudności.

W sobotę 2 marca 2024 r. zaplanowano uroczystą kolację przy muzyce wraz z wręczeniem nagród.

Siedzibą Mistrzostw będzie hotel Blue Mountain Resort – komfortowy kompleks apartamentowy stworzony z myślą o rodzinnym wypoczynku. Jest to hotel z Aquaparkiem
i bogatą infrastrukturą, składający się z przestronnych apartamentów z aneksem kuchennym i balkonem. Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.blue-mountain-resort.pl

W tym hotelu odbywały się już XXXV Jubileuszowe Narciarskie Mistrzostwa Polski Adwokatów w 2018 r.

Koszt udziału w Mistrzostwach i zakwaterowania w Blue Mountain Resort w pokoju dwuosobowym lub apartamencie wynosi 1300 zł, obejmuje pobyt od kolacji w dniu 29 lutego 2024 r. do śniadania w niedzielę 3 marca 2024 r., w tym śniadania we wszystkie dni, lunche, kolacje oraz uroczysty bankiet. Nie jest wliczony udział w Biegu Piastów (160 zł), karnety narciarskie (około 100-150 zł za dzień), opłata za parking hotelowy (50 zł za dobę) oraz koszt wypożyczenia sprzętu biegowego (około 100 zł za dzień). Koszt pobytu obejmuje również wstęp do Aquqparku z wyłączeniem niektórych płatnych usług SPA. Koszt pobytu w pokoju jednoosobowym wynosi 1700 zł i obejmuje ten sam zakres usług. Istnieje możliwość zakwaterowania trzech osób w apartamencie w cenie pokoju dwuosobowego. Zakwaterowania rodzinne i z małymi dziećmi wymagają indywidualnych ustaleń z organizatorem.

UWAGA: Termin zgłoszeń do dn. 26 stycznia 2024 r.

Izba Warszawska będzie bronić tytułu w klasyfikacji Izbowej zdobytego w ciągu kilku ostatnich edycji. Prosimy Was o jak najszybsze wpłaty i zgłoszenia. Miejsc może wcześniej zabraknąć. Zaczynajcie też już trenować!

Komisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu wraz z Samorządem Aplikantów rekomendować będzie Okręgowej Radzie Adwokackiej dofinansowanie udziału aplikantów naszej Izby w wysokości 200 zł od osoby lub 300 zl w przypadku aplikantów biorących udział w Biegu Piastów gdzie obowiązuje dodatkowa opłata. O decyzji dotyczącej dofinansowania poinformujmy w następnym komunikacie.

Szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w w załącznikach:

Formularz zgłoszeniowy Mistrzostwa – 2024

Z narciarskimi pozdrowieniami,

Adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu