Za nami tygodniowe warsztaty z amerykańskimi prawnikami ze sztuki argumentacji sądowej

W piątek 21 kwietnia br. zakończyła się w siedzibie ORA w Warszawie tygodniowa wizyta amerykańskich prawników działających w #American College of Trial Lawyers (https://www.actl.com/). Prowadzili oni warsztaty z zakresu sztuki argumentacji na sali sądowej dla adwokatów i aplikantów naszej izby. Organizację warsztatów koordynowała z ramienia izby adw. Katarzyna Dąbrowska. W wydarzeniu brali udział m. in dziekan ORA w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak, jak również wicedziekan ORA w Warszawie adw. dr Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska.

W ramach szkolenia uczestnicy mieli okazję ćwiczyć praktyczne umiejętności z zakresu cross-examination, jak również wygłaszania stanowisk końcowych na podstawie przygotowanego kazusu. Uwieńczeniem szkoleń było otwarte seminarium, w trakcie którego nasi goście osobiście zaprezentowali przesłuchanie świadka, jak również stanowisko końcowe.

Wśród prowadzących – co nadało wyjątkowego prestiżu wydarzeniu – była Nancy Hollander, prawniczka zajmującą się obroną w sprawach karnych. To na kanwie jej zawodowej historii nakręcono w 2021 roku film „Mauretańczyk”. Film opowiada o więźniu przetrzymywanym w Guantanamo, bez wyroku, przez dziesięć lat, który szukał pomocy obrońcy, dzięki któremu odzyskał wolność.

Niezmiernie dziękujemy Nancy Hollander, Cynthia Grimes, Knut S. Johnson, Thomas H. Pope III, Scott N. Richardson oraz Brent Gurney za poświęcenie czasu członkom naszej Izby Adwokackiej i przekazanie bezcennej wiedzy z zakresu sztuki argumentacji.

Dziękujemy także adw. Katarzynie Dąbrowskiej za koordynację organizacji całego wydarzenia.