Zapisy na roczne dostępy do SIP Aplikanta przedłużone do wtorku 18 kwietnia br. lub do wyczerpania limitów

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie informuje, że zapisy na roczne dostępy do Systemów Informacji Prawnej dedykowanych aplikantom (SIP Aplikant) zostają przedłużone do wtorku 18 kwietnia br. lub do wyczerpania przyznanych limitów.

W ramach pomocy dydaktycznej, podobnie jak w ubiegłych latach, aplikanci Izby Adwokackiej w Warszawie mają możliwość nieodpłatnego skorzystania z wybranego SIP Aplikant obejmującego aktualne bazy danych aktów prawnych, orzecznictwo i aktualizowane komentarze. Dostęp do SIP Aplikant zapewniony jest aplikantom ze wszystkich roczników.

Okres licencji obu programów trwa od 1 kwietnia 2023 r. do 31 marca 2024 r. (12 miesięcy). Przypominamy, że zeszłoroczne subskrypcje kończą się 31 marca 2023 r.

Roczne dostępy do obu programów są w całości finansowane ze środków Izby Adwokackiej w Warszawie. Aplikanci nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z korzystaniem z programów.

Aplikanci mogą wybrać z jedną z dedykowanych ofert, jakie przedstawiły wydawnictwa. Nie jest możliwe uzyskanie dostępu do obu programów.

1. SYSTEM INFORMACJI PRAWNEJ LEGALIS APLIKANT PLUS

Szczegóły oferty wydawnictwa C.H. BECK znajdują się w linku:

Oferta LEGALIS APLIKANT PLUS obejmuje dostęp do ujednoliconej bazy aktów prawnych z codzienną aktualizacją, orzecznictwa, kierunków orzeczniczych, wzorów umów i pism procesowych oraz Monitora Prawniczego. W tej wersji dostępne są komentarze C.H. Beck do wszystkich dziedzin prawa, metodyki oraz N.ius – aktualności legislacyjne i orzecznicze.

2. SYSTEM INFORMACJI PRAWNEJ LEX APLIKANT PREMIUM

Szczegóły oferty wydawnictwo Wolters Kluwer znajdują się w linku:

Wersja LEX APLIKANT PREMIUM zawiera pełną bazę komentarzy, monografii i procedur cywilnych, handlowych i karnych, linie orzecznicze, a dodatkowo dostęp do nagrań ze szkoleń online (webinaria) poświęconych tworzeniu pism procesowych z różnych dziedzin prawa. Program jest wzbogacony o dostęp do LEX Cloud, który umożliwia dodawanie do LEX własnych dokumentów oraz współdzielenie zasobów z innymi użytkownikami.

Każdy aplikant bez wypełniania ankiety może skorzystać także z podstawowej wersji LEX APLIKANT zawierającej zbiór przepisów, orzecznictwa i linii orzeczniczych, a także piśmiennictwa, glos i wzorów dokumentów. Rejestracji należy dokonywać on-line bezpośrednio na stronie wydawnictwa: https://www.lex.pl/dostep-testowy/lex-aplikant,92293.html
Wersje podstawowe będą ważne do dn. 31 grudnia br. a następnie będą wymagały aktualizacji.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia należy kierować najpóźniej do wtorku, 18 kwietnia 2023 r., do godz. 12:00 poprzez wypełnienie ankiety w eDzienniku. W menu należy znaleźć „ankiety” a następnie otworzyć zakładkę „niewypełnione”.

Warunkiem przyznania dostępu do SIP Aplikanta jest niezaleganie ze składkami i opłatami.

W przedłużonym terminie dostępy będą nadawane według kolejności zgłoszeń w ciągu 7 dni roboczych od wypełnienia ankiety.

Na każdym roku obowiązują limity przyznawania dostępów, których liczbę ustalono na podstawie faktycznego zapotrzebowania w latach poprzednich. Pozostało ok. 70 dostępów dla każdego z roczników.

Mamy nadzieję, że przedstawione wersje obu programów będą dopasowane do Państwa potrzeb w trakcie szkolenia.

adw. Ewa Bojanowska
Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich