V edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla aplikantek i aplikantów -„Spory budowlane w orzecznictwie SN”!

Drogie Aplikantki i Drodzy Aplikanci, rozpoczęła się piąta edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Aplikantów radcowskich i adwokackich „Spory budowlane w orzecznictwie SN”! Celem konkursu jest promowanie zdolnych aplikantów zainteresowanych cywilnoprawnymi zagadnieniami rynku budownictwa stanowiącego jeden z głównych sektorów polskiej gospodarki.

Konkurs daje unikalną szansę zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności nie tylko przed gronem renomowanych prawników-praktyków, ale także przed przedstawicielami wiodących izb gospodarczych zrzeszających największe firmy z sektora budownictwa i infrastruktury w Polsce.

Zadanie konkursowe:

Przygotuj glosę do jednego z trzech wybranych przez kancelarię JDP orzeczeń Sądu Najwyższego. Poddaj ocenie argumentację Sądu Najwyższego i wyraź swoją krytyczną lub aprobującą opinię. Zwróć także uwagę na praktyczne konsekwencje wynikające z glosowanego orzeczenia dla branży budowlanej.

Do wygrania cenne nagrody:

• publikacja zwycięskich glos w „Monitorze Prawniczym” Wydawnictwa C.H.Beck
  • nagrody pieniężne
  • zestawy książek Wydawnictwa C.H.Beck

Harmonogram:

21. 02. – oficjalne rozpoczęcie Konkursu – ogłoszenie sygnatur trzech orzeczeń SN
21. 02. – 31. 03. – opracowanie i przesłanie glosy do jednego wybranego orzeczenia SN
25. 04. – ogłoszenie listy Finalistów
11. 05. – obrona stanowiska wyrażonego w glosie przed Komisją Konkursową

Zarejestruj się, wysyłając na adres ilona.kolodziej@jdp-law.pl zgłoszenie o wzięciu udziału w Konkursie, w którym wskażesz następujące dane: imię i nazwisko; dane kontaktowe tj. adres e-mail; informację dot. rodzaju odbywanej aplikacji, roku aplikacji, okręgowej izby/rady, w której odbywasz aplikację; źródło wiedzy o konkursie.

Organizator: Kancelaria JDP

Partnerzy Konkursu:

•  IGEOS (Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska)
  •  IGG (Izba Gospodarcza Gazownictwa)
  •  IGTL (Izba Gospodarcza Transportu Lądowego)
  •  C.H.Beck
  • PZPB (Polski Związek Pracodawców Budownictwa)
  • OIGD (Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa)

Konkurs jest realizowany dzięki wsparciu Okręgowych Izb Radców Prawnych i Okręgowych Rad Adwokackich.

Więcej: www.jdp-law.pl/konkurs

Regulamin konkursu dla aplikantów_JDP 2023