I. Dzień Otwarty Aplikacji Adwokackiej 13 lipca 2019 – zapraszamy!

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak, Wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska – odpowiedzialna za aplikację adwokacką oraz Kierownik Szkolenia Aplikantów adw. Dorota Kulińska wraz z Okręgową Radą Adwokacką w Warszawie serdecznie zapraszają na I. Dzień Otwarty Aplikacji Adwokackiej.

Celem wydarzenia jest dostarczanie najważniejszych, niezbędnych i praktycznych informacji na temat tego, na czym polega w praktyce przygotowanie do wykonywania zawody adwokat.

Wydarzenie skierowane jest do studentów prawa.

Data: 13 lipca br. w godzinach 10:00-14:00

Miejsce: w siedzibie ORA w Warszawie al. Ujazdowskich 49.

Program:

• w godzinach 10.00 – 10.30:

SALA WYKŁADOWA (sala im. Henryka Krajewskiego)

10:00 – projekcja spotu jubileuszowego z okazji 100-lecia Izby Adwokackiej w Warszawie
10:10 wystąpienie wicedziekan ORA w Warszawie adw. Katarzyny Gajowniczek-Pruszyńskiej na temat „Aplikacja adwokacka, czyli przygotowanie do zawodu adwokata”

• w godzinach 10:30-14:00

SALA TRADYCJA (w sali kominkowej)

od 10.30 – pogadanki mec. Henryka Romańczuka, Przewodniczącego Komisji Historycznej i Tradycji Adwokatury Warszawskiej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie na temat „Izba Warszawska i jej najwybitniejsi przedstawiciele w pierwszym 100-leciu”

Co pół godziny kolejna grupa.

SALA APLIKACJA (w sali brydżowej)

od 10.30 – bezpośrednie rozmowy z ekspertami w formie speed dating-u pod hasłem „Aplikacja od kuchni”

Patronat – adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska
Merytoryczny przebieg aplikacji – adw. Dorota Kulińska
Samorząd Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie – apl. adw. Piotr Wojciechowski, apl. adw. Justyna Łusiak, apl. adw. Klaudia Rynkiewicz
Sekcje Praktyków Prawa Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie – adw. dr Kamil Szmid

SALA SĄD (w sali klubowej)

od 10.30 – prezentujemy 20 minutowe bloki najciekawszych fragmentów z filmów prawniczych z akcją na sali sądowej

Co pół godziny kolejny blok filmowy.