26.01.2023 / Sport

Harmonogram treningów biegowych – 2023 rok

Szanowni Państwo,

Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu serdecznie zaprasza wszystkich Członków Izby na cotygodniowe treningi biegowe. Treningi odbywają się w każdą środę, trwają ok. 1 godziny.

Uczestnicy izbowych treningów szlifują formę i technikę biegu pod czujnym okiem trenerów biegania p. Jacka Gardenera lub p. Agnieszki Stawskiej. Treningi dostosowane są zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących biegaczy, np. poprzez zróżnicowanie ilości liczby serii ćwiczeń dla każdego z uczestniczących w treningu. Zbiórka grupy treningowej ma miejsce przy wejściu na bieżnię stadionu lekkoatletycznego przy ul. Myśliwieckiej 9.

Zwykle uczestnicy trenują na tartanowej bieżni bądź w zielonej okolicy – parku Tadeusza Mazowieckiego (przy ul. Myśliwieckiej) lub w ulicy Agrykola. Po treningu grupa rozciąga się pod okiem trenera na terenie stadionu przy Myśliwieckiej.

W pierwszym półroczu 2023 r. treningi biegowe zaplanowane są w następujących terminach:

• 1, 8, 15, 22 lutego;
  • 1,8, 15, 22, 29 marca;
  • 5, 12, 19. 26 kwietnia;
  • 10, 17, 24, 31 maja;
  • 7, 14, 21, 28 czerwca.

Zajęcia biegowe pozwalają uczestnikom treningów wzmocnić formę i poprawić technikę biegu. Koleżanki i Koledzy uczestniczący w izbowych treningach przygotowują się do startów w zawodach sportowych w 2023 roku, zarówno biegowych, ale nie tylko. Bieganie stanowi również dobrą bazę i rodzaj przygotowania dla narciarzy.

Zapraszamy również do dołączenia do Izbowej Sekcji Biegowej, gdzie Koleżanki i Koledzy z Izby dzielą się informacjami dotyczącymi wydarzeń biegowych i nie tylko! Link do strony Sekcji poniżej:

Z koleżeńskimi pozdrowieniami,

adw. Monika Rajska