Na nowy cykl seminariów nt. "Standardy orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Wyzwania dla polskiego wymiaru sprawiedliwości" zaprasza Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego - Pracownia Badania Dorobku Prawnego Rady Europy. Spotkania (po 6 wykładów) zaplanowane są na 13 maja i 14 października 2017 roku.

Wykłady adresowane są do sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych. Ich celem jest przekazanie wiedzy na temat standardów wynikających z Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i z orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka pod kątem stosowania ich w polskim porządku prawnym. Przewidziane jest również zapoznanie się z prawem Unii Europejskiej w zakresie ochrony praw człowieka oraz dyskusja na temat wykorzystywania wyżej wymienionych źródeł prawa.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, w szczególności obejmujące teksty orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawach polskich.

Świadectwem ukończenia cyklu seminariów są dyplomy. Warunkiem ich otrzymania jest pełne uczestnictwo w spotkaniach.

Spotkania odbędą się na Uniwersytecie Warszawskim w dniach : 13 maja i 14 października 2017 roku, w godzinach 10.00 – 16.00.

Nieobowiązkową częścią programu będzie planowany na grudzień tygodniowy warsztat w Radzie Europy w Strasburgu, w czasie którego przewidywany jest m.in. udział (obserwacja) w rozprawie przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka oraz spotkania z sędziami Trybunału i pracującymi tam polskimi prawnikami. Wyjazd jest osobno płatny.

Osoby zainteresowane seminarium prosimy o przesłanie załączonej deklaracji na adres

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na fax: (22) 867 53 15.

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 kwietnia br.

Liczba miejsc jest ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Odpłatność za cykl seminariów wynosi 600 PLN (nie obejmuje to kosztów wyjazdu do Strasburga).

Wpłat należy dokonywać do dnia 7 kwietnia br. na konto: Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa

Konto bankowe: 22 1160 2202 0000 0000 6084 8799

Z dopiskiem: Nazwisko uczestnika, Seminaria EKPCz 2017.

Potwierdzenie wpłaty prosze przesłać mailem.

Ewa Januszewicz

Potwierdzenie wpłaty proszę przesłać mailem.

Wszystkie niezbędne szczegółowe informacje oraz deklaracja uczestnictwa: http://www.adwokatura.pl/konferencje-i-szkolenia/standardy-orzecznictwa-etpcz-cykl-seminariow-uw/