Dział Szkolenia Aplikantów Adwokackich przy ORA w Warszawie zwraca się do wszystkich adwokatów naszej Izby i gorąco zachęca do wzięcia udziału w Akcji „Kancelaria od Kuchni”.

Celem akcji jest praktyczne zapoznanie aplikantów adwokackich z zasadami funkcjonowania kancelarii i spółek adwokackich „od Kuchni”, a więc nie tylko z organizacją danej formy aktywności adwokackiej, ale i funkcjonowaniem Kancelarii jako struktury, z systemem jej zarządzania oraz obowiązującymi procedurami działania Kancelarii; na podstawie obowiązujących przepisów, ale też w kontekście uwarunkowań praktycznych właściwych dla działalności adwokackiej.

Aplikanci naszej Izby chcieliby i powinni poznawać w praktyce funkcjonowanie Kancelarii w różnych formach dopuszczonych dla wykonywania zawodu adwokata. Interesują ich konsekwencje wyboru aktywności w określonej formie, a wiedza ta mogłaby ułatwić aplikantom podjęcie decyzji dotyczącej wyboru optymalnej drogi kariery zawodowej.

Zależy nam również na tym, aby aplikanci poznali adwokatów naszej Izby oraz zasady funkcjonowania Kancelarii, tych większych i tych mniejszych, aby w przyszłości łatwiej było im podjęć decyzję co do formy, w której będą chcieli w przyszłości wykonywać zawód adwokata. Warsztaty te mają naszym aplikantom ułatwić start zawodowy, a nawiązany przez formułę tych spotkań kontakt Kancelarii z aplikantami, służyć będzie z pewnością, powstawaniu nowych relacji umożliwiających Kancelariom zaangażowanym w projekt, wybór spośród aplikantów uczestniczących w spotkaniach współpracowników lub wręcz stałych pracowników Kancelarii.

Wszystkie szczegóły tutaj!

Formularz