Informujemy, że 8 listopada br. ORA w Warszawie podjęła decyzję o organizacji dyżuru w dniu 11.11.2017 r., w ramach którego adwokaci, członkowie naszej Izby, nieodpłatnie będą gotowi świadczyć pomoc prawną dla osób zatrzymanych w związku ze zgromadzeniami publicznymi. Pomoc demonstrującym będzie świadczona niezależnie od opcji politycznej organizującej daną demonstrację.

Akcja jest kontynuacją działań podejmowanych przez Radę w lipcu br. w związku ze zgromadzeniami publicznymi organizowanymi w dniu 10.07.2017 r. i ma na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem braku dostępności do adwokata na etapie zatrzymania osoby podejrzewanej o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia.

Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że wszystkie demonstracje będą miały charakter pokojowy.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w tej akcji proszone są o wysłanie zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami
Adw. Michał Fertak