Wicedziekan ORA w Warszawie adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska – odpowiedzialna za szkolenie aplikantów oraz Grafton Recruitment Poland serdecznie zapraszają aplikantów adwokackich oraz kandydatów na aplikantów, którzy w tym roku zdali egzamin na aplikację, na szkolenie pt. „HR w świecie prawniczym – jak zdobyć pracę w renomowanej kancelarii?”.


Nie jest tajemnicą, iż nawet najlepsze umiejętności fachowe aplikantów adwokackich są obecnie niewystarczające na konkurencyjnym rynku pracy. To za mało, aby dostać pracę w renomowanej kancelarii. Potrzebne jest także „know how” z zakres procesów rekrutacji i sposobów adekwatnych odpowiedzi na pojawiające się na rynku oferty pracy.

O tym wszystkim, co niezbędne w tym zakresie dowiecie się właśnie na tym szkoleniu.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną prowadzoną przez uznanych ekspertów z zakresu rekrutacji z Grafton Recruitment Poland oraz praktyczną, polegająca na prowadzeniu przez przedstawicieli międzynarodowych kancelarii: Dentos, Clifford Chance oraz CMS Cameron McKenna, symulowanych rozmów kwalifikacyjnych.

Symulowane rozmowy kwalifikacyjne dla chętnych poprowadzą:

CMS Cameron McKenna – adw. Małgorzata Surdek
Dentons – adw. Tomasz Korczyński
Clifford Chance – Anna Dłużniak – HR/Administration specialist

Ponadto w celu przygotowania w pełni dedykowanych treści na szkolenie prosimy osoby zainteresowane o wypełnienie ankiety, do której link poniżej. Odpowiedzi z niej pozwolą prowadzącym jeszcze lepiej sprofilować szkolenie pod kątem rzeczywistych potrzeb uczestników.

Link do ankiety: https://www.surveymonkey.com/r/PBWQM7J

Zgłoszenie na szkolenie należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 listopada br. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie na szkolenie oznacza jednocześnie zgodę uczestnika szkolenia do wzięcia udziału w symulowanych rozmowach kwalifikacyjnych.

Szkolenie odbędzie się 29 listopada br. w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie Al. Ujazdowskie 49 – start o godzinie 17.00.

Program szkolenia:

Godzina 17.00 – warsztaty „Rynek pracy – trendy” – prowadzi Daniel Bastjan -Marketing and Market Analyses Specialist

– Oferty pracy – najskuteczniejsze sposoby nawiązania kontaktu z rekruterem
Profil kandydata – efektywna prezentacja umiejętności
– Powiadomienia o dostępnych ofertach – optymalizacja profilu oraz właściwe dobranie słów kluczowych
– „Social media – budowanie własnej marki”

Godzina 17.30 – warsztaty Przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej – najlepsze praktyki na rynku” – prowadzi Aleksandra Maślankiewicz – Recruitment Consultant | Temporary & Outsourcing

– Zapoznanie się z ofertą Informacje o pracodawcy
– Zarządzanie stresem
– „Pierwsze wrażenie” – o co warto zadbać aby dobrze się zaprezentować
– Jak budować lojalność?

Godzina 18.00 – warsztaty „Rozmowa kwalifikacyjna” – prowadzi Aleksandra Maślankiewicz – Recruitment Consultant | Temporary & Outsourcing

– Scenariusz rozmowy
– Przykładowe pytania oraz skuteczne i wyczerpujące odpowiedzi
– Oczekiwania finansowe – jak rozmawiać o wynagrodzeniu
– Podsumowanie spotkania i pytania do rekrutera

Godzina 19.00 – symulowane rozmowy kwalifikacyjne dla zainteresowanych

Godzina 19.30 – podsumowanie symulowanych rozmów kwalifikacyjnych – feedback rekruterów i ekspertów z Grafton Recruitment Polska Sp. z o. o.