Aktualności

XI ADWOKACKIE MISTRZOSTWA POLSKI W ŻEGLARSTWIE – zgłoszenia do końca lipca br.

zagle wwwW imieniu komandora regat adw. Anisy Gnacikowskiej, członka Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Komisji Kultury Sportu i Turystyki serdecznie zapraszamy na XI edycję Adwokackich Mistrzostw Polski w żeglarstwie, które odbędą się w dniach 25-28 sierpnia 2016 r., tradycyjnie w Węgorzewie i Ogonkach. Patronat nad Mistrzostwami objął Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej Kultury Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej , adw. Stanisław Estreicha, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie oraz adw. Grzegorz Majewski, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

więcej

Działania Sekcji Prawa Medycznego i Farmaceutycznego na rzecz osób przewlekle chorych

W związku ze zmianą z dniem 1 czerwca 2016 r. interpretacji słowa „przywóz” leków w art. 68 ust. 5 Prawa farmaceutycznego stosowanej przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny, Sekcja Prawa Medycznego i Farmaceutycznego działająca przy ORA w Warszawie oraz Komisja Praw Człowieka przy ORA w Łodzi skierowały pisemne stanowisko w tej sprawie do Głównego Inspektora Farmaceutycznego, Ministra Zdrowia i Ministra Finansów.

więcej

60 Kongres UIA - 28 październik - 1 listopad 2016 - Budapeszt - ostatnie dni na zgłoszenia

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy, Członkowie Izby Adwokackiej w Warszawie,

działając w charakterze Przedstawiciela UIA przy NRA uprzejmie przypominam, iż z dniem 31 lipca 2016 roku mija termin wczesnej (preferencyjnej cenowo) rejestracji uczestnictwa w 60 Kongresie UIA, który w tym roku odbędzie się w Budapeszcie w dniach 28 października-1 listopada 2016 roku.

więcej

Konkurs na stanowisko Kierownika Szkolenia Aplikantów

W wykonaniu zadania samorządu zawodowego Adwokatury: kształcenia aplikantów adwokackich i przygotowania ich do wykonywania zawodu adwokata i samodzielnego świadczenia pomocy prawnej - w myśl art. 3 pkt 1 ust. 4 ustawy Prawo o Adwokaturze (Dz. U. 1982 nr 16 poz. 124 z dalszymi zmianami) oraz Regulaminu odbywania aplikacji adwokackiej (Obwieszczenie Prezydium NRA z dnia 16 grudnia 2014 r.), Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie zaprasza adwokatów Izby Warszawskiej do udziału w Konkursie na stanowisko Kierownika Szkolenia Aplikantów Adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie.

więcej

Pilkarska Reprezentacja Izby Adwokackiej zagra w Warszawskiej Lidze Futbolu

Piłkarska Reprezentacja Izby Adwokackiej w Warszawie rozpoczęła uczestnictwo w wakacyjnej edycji Warszawskiej Ligi Futbolu. W meczu inauguracyjnym nasza reprezentacja pokonała 4:0 zespół River Plate. 

więcej